• +90 544 642 80 60
  • info@viporttransfer.com
Aya Yorgi Manastırı transfer hizmeti

İstanbul transfer hizmeti ile İstanbul’a geldikten sonra mutlaka gitmeniz gereken yerler arasında manastırlar var. Her yıl çok sayıda ziyaretçisi olan manastırlardan biri de Aya Yorgi Manastırı olarak verilmiştir. Bu manastır Büyükada’da bulunmaktadır. Patrikhane kayıtlarında elde edilen bilgilere göre inşa ediliş tarihi 1751’dir. Son derece eski bir zaman diliminden bu günlere gelmiş olması çok sayıda ziyaretçisi olmasının temel nedenidir. Bakıldığında Türkiye’nin ve dünyanın pek çok yerinden turist gelmekte. İstanbul transfer hizmeti sayesinde siz de bu manastırı gezme imkanı bulabilirsiniz.

Aya Yorgi Manastırı Transfer Hizmeti

Transfer sayesinde bildirmiş olduğunuz konumdan hemen İstanbul’a ulaşmanız için gereken yapılır. Size ne kadar zaman içinde İstanbul’da olacağınız konusunda da bilgi verilir. Ardından direkt olarak Manastırı gezme imkanı bulacaksınız. Dilerseniz Aya Yorgi Manastırı transfer hizmeti ile siz de tarihi bir manastırı yakından inceleme şansı elde edin. Büyükada da yer alan manastıra ulaşım, Büyükadaya motorlu araç girmediğinden deniz yolculuğu ile oluyor. Martılarla birlikte yapacağınız bu yolculuk aynı zamanda size büyük ölçüde keyif verecek.

Transfer hizmetinde sınırsız internet kullanımı, araç içinde içecek servisi ve dilediğiniz zaman mola isteme gibi avantajlarınız olacak. Transfer hizmetimizi sunmadan önce araçların dezenfekte edilmesini sağlayarak güvenliğinizin de en iyi şekilde olmasını sağlıyoruz.

Aya Yorgi Manastırı Tarihi

1751’dan bugüne kadar ulaştığı tahmin edilen Aya Yorgi Manastırı tarihi için o tarihte inşa edilen en küçük kilise olduğu düşünülür. Kilise, şapel, dua yeri eski kilise olarak bilinmektedir. İki katlıdır ve kiremit örtülü küçük bir yapı olarak karşımıza çıkmaktadır. Tepede çan kulesinin arkasındaki kesme taştan yapılmış olan kilise ise Aya Yorgi Kilisesi’dir 1905 yılında inşa edilmiştir. 1909 yılında kullanıma açılmıştır.

Aya Yorgi Manastırı Transfer İletişim

Siz de bu tarihi dokuyu görmek, incelemek isterseniz transfer hizmetimiz ile İstanbul’a ulaşın. Ardından İstanbul’da gezilecek yerler için rota belirleyerek dilediğiniz gibi gezin. İstanbul transfer hizmetinden faydalanmanız için +90544 642 8060 numarasından bize ulaşabilirsiniz. Anında sizin için hizmet verilmesi sağlanıyor olacak.

Diğer Bloglar
yemek tarifleri | web tasarım